Zielone dachy na Osiedlu Łomianki – ARIA Development – deweloper wieliszew, deweloper legionowo, deweloper łomianki, mieszkania wieliszew, mieszkania łomianki, mieszkania legionowo
Aktualności

Zielone dachy na Osiedlu Łomianki

By maj 2019wrzesień 2020No Comments

Odpowiedzialność za środowisko to jeden z kierunków rozwoju, który sobie wyznaczyliśmy. Pozwala ona nam sprostać wyzwaniom powstałym w konsekwencji zmian klimatycznych oraz nieustannej ingerencji człowieka w środowisko naturalne. Jest nam miło poinformować przyszłych mieszkańców Osiedla Łomianki, że dachy ich budynków będą pokryte zielenią.

Zielony dach zalicza się do terenów zieleni, które nie tylko poprawiają estetykę miasta, ale zmniejszają hałas uliczny – zastosowana warstwa wegetacyjna pochłania zakres fal o niskiej częstotliwości. Warstwa substratu o grubości 12 cm redukuje dźwięk w zakresie od 46 do 50 decybeli. Jest to także dodatkowa izolacja dachu – łagodzi klimat miejski poprzez obniżenie temperatury zielonego dachu do 25-40°C oraz oczyszcza powietrze – rocznie zielony dach pochłania 10-20% pyłów szkodliwych gazów znajdujących się w powietrzu. Zielony dach również oczyszcza wody opadowe  – może  on zatrzymać kilkadziesiąt procent wody opadowej z jednego opadu w danym miejscu. Kolejną jego zaletą jest to, że pozwala odzyskać utraconą pod zabudowę powierzchnię biologicznie czynną oraz poprzez mniejsze zużycie energii, dzięki zacienianiu i izolacyjnym właściwościom warstwy roślinnej, obniża koszty klimatyzacji i ogrzewania. Warstwa kilkunastu cm substratu glebowego pokrywy z roślin posiada takie same właściwości izolacyjne jak 15 cm wełny mineralnej. Zielony dach pełni też funkcję edukacyjną – uświadamia nam i naszym dzieciom korzyści płynące ze stosowania ekologicznych rozwiązań.

W Warszawie najbardziej znane zielone dachy są na Centrum Nauki Kopernik oraz Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Jesteśmy przekonani, że nasze zielone dachy na Osiedlu Łomianki będą nie tylko atrakcją dla lokatorów, ale przyczynią się do ochrony środowiska naszej planety, której WSZYSCY jesteśmy mieszkańcami i gospodarzami.

   Przed wyrażeniem poniższych zgód zapoznaj się z informacjami o przetwarzaniu danych osobowych klikając Tutaj

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ARIA WRC Development Sp. z o.o., Sp. K. w celach marketingowych w tym m.in. dla informowania o aktualnej ofercie.
   Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez ARIA WRC Development Sp. z o.o., Sp. K. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących tj. telefon, poczta e-mail dla celów marketingowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. Prawo telekomunikacyjne.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych od ARIA WRC Development Sp. z o.o., Sp. K. w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści marketingowej.