ARIA Development jednym ze sponsorów pomnika Kobietom Powstania Warszawskiego – ARIA Development – deweloper wieliszew, deweloper legionowo, deweloper łomianki, mieszkania wieliszew, mieszkania łomianki, mieszkania legionowo
Aktualności

ARIA Development jednym ze sponsorów pomnika Kobietom Powstania Warszawskiego

By październik 2021No Comments

2 października – w Dzień Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy – przy placu Krasińskich w Warszawie odsłonięto pomnik Kobietom Powstania Warszawskiego. Przedstawia on trzy kobiety, trzymające się za dłonie w geście solidarności i wsparcia, upamiętniając wszystkie kobiety, których dotknęła wojna i które doświadczyły trudnych chwil podczas Powstania Warszawskiego.

Budowę pomnika zainicjowała Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego i Związek Powstańców Warszawskich. Pomnik został sfinansowany przez Polski Związek Firm Deweloperskich oraz firmy: AMA-BUD, ARIA Development, BBI Development, Dom Development, Fortis Investments, Mak Dom, Matexi, Robyg, Syrena Invest, Unidevelopment, Volumetric Polska.

Podczas Powstania Warszawskiego kobiety pełniły rozmaite funkcje niemal na każdym polu: walczyły z bronią w ręku, opatrywały rannych, gotowały, były łączniczkami, przekazywały broń, budowały barykady, pracowały w redakcjach gazet powstańczych.

 Trudno precyzyjnie określić, ile kobiet wzięło udział w działaniach powstańczych, prawdopodobnie około 7 tys. Wiele sanitariuszek, które pozostały z ciężko rannymi powstańcami w szpitalach, zostało zamordowanych przez zdziczałych żołdaków. Do niewoli poszło około 3 tys. kobiet żołnierzy AK. One walczyły bez broni, ale taka walka jest najcięższa. Wszyscy powstańcy zgodnie twierdzą, że nie wyobrażają sobie działalności konspiracyjnej i walk powstańczych bez kobiet  powiedział Jerzy Mindziukiewic „Jur”, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich, Powstaniec Warszawski podczas uroczystości odsłonięcia pomnika.

 O dramacie kobiet powstania, ale też o ich ogromnej odwadze będzie przypominał nowy warszawski pomnik, symbol solidarności i godności kobiet, dzielnych warszawianek. Niech stanie się również symbolem kobiet przyszłości  wrażliwych, empatycznych, ale też odważnych i bezkompromisowych powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Ostatnio pożegnaliśmy kolejnego bohatera tamtych czasów – Zbigniewa Galperyna ps. „Antek”. Z ogromnym wzruszeniem czytałem historię powstańczą jego oddziału – to tu niedaleko, w kościele Świętego Jacka bezimienna sanitariuszka, narażając własne życie, wyciągnęła z płonącego kościoła rannego w nogi Antka, ratując go od śmierci. Odsłaniany dziś przez nas pomnik to symbol siły i bohaterstwa kobiet. Jako środowisko deweloperskie jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w dziele jego budowy – mówił Grzegorz Kiełpsz, prezes zarządu PZFD.

To trzeci pomnik Bohaterom Powstania Warszawskiego finansowany przez środowisko deweloperskie. W 2019 roku Polski Związek Firm Deweloperskich i firmy deweloperskie sfinansowali pomnik gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego ps. „Motyl”, który stoi w parku im. Edwarda Rydza-Śmigłego, a w 2020 roku pomnik Stanisława Jankowskiego ps. „Agaton”, który obejrzeć można na skwerze przy zbiegu ulicy Karowej i Browarnej w Warszawie.

    Przed wyrażeniem poniższych zgód zapoznaj się z informacjami o przetwarzaniu danych osobowych klikając Tutaj

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ARIA WRC Development Sp. z o.o., Sp. K. w celach marketingowych w tym m.in. dla informowania o aktualnej ofercie.
    Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez ARIA WRC Development Sp. z o.o., Sp. K. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących tj. telefon, poczta e-mail dla celów marketingowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. Prawo telekomunikacyjne.
    Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych od ARIA WRC Development Sp. z o.o., Sp. K. w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści marketingowej.