Firma ARIA Development wspiera Powstańców Warszawskich – ARIA Development – deweloper wieliszew, deweloper legionowo, deweloper łomianki, mieszkania wieliszew, mieszkania łomianki, mieszkania legionowo
Aktualności

Firma ARIA Development wspiera Powstańców Warszawskich

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Polski Związek Firm Deweloperskich, ARIA Development i firmy: Ama-Bud, BBI Development, Dom Development, Mak Dom, Matexi, Robyg, Syrena Invest, Unidevelopment, Volumetric wraz z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego sfinansują i zbudują pomnik Kobietom Powstania Warszawskiego.

– 1 sierpnia 1944 roku w Warszawie znajdowało się pół miliona kobiet. W trakcie sześćdziesięciu trzech dni heroicznej bitwy walczyły, bały się, śmiały, kochały, opłakiwały bliskich. Chroniły swoje dzieci, ukrywały się w piwnicach, biły na barykadach. Przeżywały momenty triumfu i zaznawały goryczy klęski. Wiele z nich zginęło, wiele zostało rannych, niemal wszystkie straciły dorobek życia i przeżyły gehennę wypędzenia. Powstanie Warszawskie było również ich doświadczeniem – pisze Anna Herbich w książce “Dziewczyny z Powstania”.

Pomnik Kobietom Powstania Warszawskiego nie jest dedykowany konkretnej bohaterce, ma uniwersalne przesłanie – przedstawia trzy kobiety, trzymające się za dłonie w geście solidarności i wsparcia, upamiętniając wszystkie kobiety, które dotknęła wojna i które doświadczyły trudnych chwil podczas Powstania Warszawskiego. Pomnik ma wymiar ponadczasowy – symbolizuje kobiecą siłę, solidarność, przyjaźń, czyli wartości, które w obliczu tak tragicznych wydarzeń pozwalają przetrwać. Jest drogowskazem na każde czasy.

To trzeci pomnik Bohaterom Powstania Warszawskiego finansowany przez środowisko deweloperskie. W 2019 roku Polski Związek Firm Deweloperskich i firmy deweloperskie sfinansowali pomnik gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego ps. “Motyl”, który stoi w parku im. Edwarda Rydza-Śmigłego, a w 2020 roku pomnik Stanisława Jankowskiego ps. “Agaton”, który obejrzeć można na skwerze przy zbiegu ulicy Karowej i Browarnej.

   Przed wyrażeniem poniższych zgód zapoznaj się z informacjami o przetwarzaniu danych osobowych klikając Tutaj

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ARIA WRC Development Sp. z o.o., Sp. K. w celach marketingowych w tym m.in. dla informowania o aktualnej ofercie.
   Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez ARIA WRC Development Sp. z o.o., Sp. K. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących tj. telefon, poczta e-mail dla celów marketingowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. Prawo telekomunikacyjne.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych od ARIA WRC Development Sp. z o.o., Sp. K. w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści marketingowej.